8 Adımda Site Trafiği Arttırma

Merhabalar arkadaşlar bu gün sizlerle beraber 8 Adımda Site Trafiği Arttırma  hakkında konuşacağız.Hemen başlayalım.

Hit Nedir?

Hit web sitenize yada farklı bir yere giren insan sayısıdır kısacası web sitenize herhangi bir yerden giren kişi sayısıdır.

8 Adımda Site Trafiği Arttırma

Sizin için adım adım web sitenizin hitini nasıl artırabileceğini anlattık.

1 -) Doğru Anahtar Kelime

Doğru anahtar kelimeyi bir örnek ile anlatıyım. Bir adet xxx konulu bir yazı yazıyorsunuz insanlar bu yazıyı bulmak için bazı aramalar yapıyor yaptıkları aramalarda kullandıkları kelimelere anahtar kelime diyoruz.Bu anahtar kelimeleri çoğunluğun kullandığı kelimelerdir genelde bu kelimeleri yazınızın anahtar kelimesi olarak  kullanırsanız daha çok hit alırsınız.

2 -) Backlink

Eğer bir web siteniz varsa çoğunlukla backlink kavramını duyarsınız biz bunun için daha önce bir yazı paylaşmıştık dilerseniz Backlink Nedir?e gidebilirsiniz.Ama biz yinede açıklayalım şöyle ki sizin web sitenizden farklı bir sitede sizin daha önce yazdığınız bir konuyu oradada yazmışlar ve yorumlar kısmında web sitenizin o yazısını tantabilirsinz. Buda o sayfayı okuyan ve okuduklarını anlamayanlar sizin sitenize yönelecektir.

3 -) Sosyal Medya

Günümüzde sosyal medya sayesinde çok fazla yeni bilgi öğreniriz. Sizde yaptığınız web siteyi sosyal mecralarda paylaşınız ve etkisini göreceksiniz.

4 -) Web Site Hızı

Bu madde biraz sizinle biraz hosting firmanız ile arasındaki bir şey hosting firmanızı seçerken hız faktörünü gözünüzün önde bulsun. Eğer web siteniz hızını test etmek istiyorsanız Google PageSpeed adında bir uygulaması vardır buradan hız skorunuzu öğrenebilirsiniz.

gtmetrix

5 -) Seo Uyumlu İçerik

Yazdığınız yazıları özgün ve seo uyumlu makale yazmanız çok önemli giren insanlar farklı olmasını ve daha anlaşılabilir olmasını tercih ederler.

6 -) Asla Hit Programları Yada Siteleri Kullanmayın !!!

Asla hit programları kullanmayın çünkü google bunun algılıyor ve web sitenize ceza veriyor bu nedenle sitenize trafik azalıyor.

7 -) Başlığın Önemi

Başlık ziyaretçileri web sitenize toplamanızı sağlar bu nedenle başlık seçimini çok dikkat ediniz. Başlık okuyucunun dikkatini çekmelidir.

8 -) İçerik Güncelleme

Yazdığınız yazının üstünden zaman geçince yazınız eskimiş oluyor bu yazıyı güncelleyerek okuyucuları çekebilirsiniz.

Özetle

Site trafiği konusunun bize göre en önemlisi  içerik ve seo çalışmaları yapılması olmasıdır.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle beraber 8 Adımda Site Trafiği Arttırma hakkındaki konularını işledik. En önemlisi anlamadığınız yada takıldığınız bir şey olursa yorumlar kısımında belirtmeyi unutmayın.Bizi takip etmeyi unutmayınız.

Bir Önceki Yazımız İçin Tıklayınız .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.