Evde kısa sürede 0’dan İngilizce Öğrenmek!

Evde kısa sürede ‘dan İngilizce Öğrenmek ister misin?

Merhabalar bugün sizlere herkesin mutlaka okuması gereken bir yazı ile beraberim peki bu yazı ne Kısa sürede 0’dan İngilizce Öğrenmek! evet yanlış duymadınız İngilizce öğrenmek günümüzün olmazsa olmazlarından o zaman size nasıl İngilizce öğreneceksiniz ondan bahsedeceğim.

Bu yazıyı okuduktan sonra sende evde İngilizce öğrenebileceksin.

Evde İngilizce Öğrenmeye Başlamak

Bu yazımızda her kesimden insanlara hitap ediyor olacak ama biraz daha genç kesime hitap edecek bir anlatım olacak. Bu yazı sayesinde tüm kesim hızlı ve kolay bir şekilde İngilizce öğrenebilecek.

Başlangıç olarak İlk önce gramer(dil bilgisi) , sonra reading(okuma) , sonra listening(dinleme) , sonra writing(yazma) en sonda ise speaking(konuşma) . 

Neden böyle bir sıralama yaptık burası çok önemli ilk olarak gramer yani Türkçe de dil bilgisi gibi düşünebilirsiniz. Bir dilde dil bilgisi olmadan o dili öğrenemezsiniz.

Evde İngilizce Gramer Nasıl Çalışılır?

İlk gramer dedik dedik ama bu grameri nasıl çalışacağız şimdi ilk olarak gramer den bahsedelim gramer çalışmak istiyorsanız yapmanız gereken konu anlatımı çalışmak bunun için ister gramer kitabı alın isterseniz Youtube üzerinden video izleyerek gramerinizi geliştirebilirsiniz.

Evde İngilizce Kelime Nasıl Öğrenilir?

Grameri öğrendik ama şimdi ne yapacağız şimdi cümle kurmamız ya da cümleden bir şeyler anlamamız için kelime öğrenmemiz gerekir. Kelime öğrenmek için farklı farklı yollar var biz bugün sizlere farklı yollardan da nasıl kelime çalışabileceğinizi öğreteceğiz.

Uygulamalar İle Kelime Öğrenmek

Duolingo ile İngilizce öğrenme
Duolingo ile İngilizce öğrenme

Bazı mobil uygulamaları sayesinde İngilizce’deki kelimeleri öğrenebilirsiniz. Bu uygulamalardan yardım alarak sizde kelime öğrenebilirsiniz. Bu mobil uygulamaların en başında Duolingo geliyor. Bu Duolingo sayesinde günlük 10 dk çalışmanız ile 1 aydan kısa sürede siz de yeni çok kullanılan kelimeleri öğrenebilirsiniz.

Oyun oynayarak Kelime Öğrenmek

Eğer ki arkadaşlarınız var ise arkadaş ortamında oynanabilecek tabu ya da adam asmaca gibi oyunların İngilizce versiyonları var ister bunları kendiniz hazırlayarak ya da isterseniz satın alarak oynayabilirsiniz bu sayede hem eğlenmiş hem de eğlenerek İngilizce kelimeleri öğrenmiş olursunuz.

Evde Reading Nasıl Geliştirilir?

Reading Türkçesi okuma demektir. Adı üstünde okuyarak okumanızı geliştirebilirsiniz ama sadece bir şeyler okuyarak değil okurken hem okuduğunuzu anlamanız hem de cümleleri güzel bir şekilde telaffuz etmeniz gerekir. Bu konu üzerinde fazla durmayacağım diğer başlığımıza geçelim.

Evde Listening Nasıl Geliştirilir?

Adında anlaşıldığı üzere dinlemenizin geliştirmek için yapmanız gereken şeyler sadece dinlemek evet sadece dinlemek tabii her şeyde olduğu gibi dinlediğiniz şeylerin kalitesi önemli bir unsur. Benim kişisel düşüncem İngilizce olarak sunulan haber kaynaklarını dinlemeniz hem bu sayede sadece İngilizce öğrenmekle kalmayacaksınız biraz da dünya hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Evde Writing ve Speaking Nasıl Geliştirilir?

Ortaokulda ve lisede öğretmeniniz size hiçbir diyalog yazdırıp sıra arkadaşınız ile bu diyaloğu tahtada okuttu mu bilmem ama benim öğretmenlerim bunu sürekli yapardı bu sayede hem yazmam hem de konuşmam gelişti. Siz de bir konu hakkında önce yazarak sonra onu bir arkadaşınız karşısında okuyarak hem yazmanız hem de okumanız gelişmiş olur.

Sizde bir diğer tavsiyem mobil uygulama kullanmanız bu konuda size önereceğim uygulama Cambly

Cambly Sayesinde Speaking Geliştirme

Cambly ana dili İngilizce olan insanlar ile sizi buluşturuyor. Bu uygulama sayesinde canlı olarak yabancı insanlarda konuşuyorsunuz yabancı insanlarla konuşmak size çok büyük katkı sağlayacaktır. Siz de hemen Cambly sayesinde yabancı insanlarla konuşabilirsiniz. Uygulamayı bu linkten kayıt olursanız size ekstra 10 dk konuşma hakkı veriyor uygulamanın tek kötü tarafı paralı olması ama dediğim gibi size verdiğim link sayesinde ilk 10 dk ücretsiz eğer beğenirseniz satın alabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek! İçin Yapılmasını Önerdiklerim

  • Yabancı dizi ve film izlemek kesinlikle işe yarayan bir şey ilk olarak Türkçe alt yazılı olarak izlemeye başlayın sonrasında alt yazıyı İngilizce yapıp izlemeye çalışın ve en sonunda tamamen İngilizce olarak izleyin. Bu sayede eğlenceli bir biçimde İngilizce öğrenmiş olursunuz.
  • İngilizce Öğrenmek için Haberler izle evet daha öncede bahsetmiştim. İngilizce haber kaynaklarını takibe alıp İngilizce olarak oku ya da dinle çok faydasını göreceksiniz.
  • Podcast dinlemek henüz Türkiye’de çok fazla yaygın olmasa da dünya genelinde yaygın olarak kullanılır yabancı podcast dinlemek İngilizce’nize katkı sağlayacaktır. Podcast nedir diye soracak olursanız buradan öğrenebilirsiniz.
  • Boş zamanlarınızda çeviri yapın. Evet doğu duydunuz çeviri tabii ki başlangıç aşamasında çok büyük çeviriler yapmanıza gerek yok ama herhangi bir yerde okuduğunuz bir paragrafı İngilizce’ye çevirebilirsiniz.

Diğer yazılarımızdan biri olan Tosla İle Para Kazanma adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Evde İngilizce Gramer Nasıl Çalışılır?

Bir gramer kitabı alıp oradan çalışabilirsiniz. ya da artık günümüzde birçok Youtube kanalı var gramer ile ilgili videolarını izleyebilirsiniz.

Evde Writing ve Speaking Nasıl Geliştirilir?

Eskiden okulda yaptığımız gibi bir diyalog yazıp yazdığınız diyalogları okumanız .Eğer varsa arkadaşınız ile karşılıklı bir şekilde konuşmanız.

Evde İngilizce Kelime Nasıl Öğrenilir?

Duolingo ile İngilizce öğrenme

Bazı programlar ile mesela Duolingo ile günlük kelime çalışabilirsiniz. Veya Bir İngilizce Sözlük alıp oradan kelimelere çalışabilirsiniz. Ama size önerim oxford sözlük kullanmanızdır.

Evde Reading Nasıl Geliştirilir?

Adı üstünde okuyarak gördüğünüz İngilizce metinleri yüksek sesle ve telaffuzunu dikkatli bir şekilde okumanız gerekiyor.

Evde Listening Nasıl Geliştirilir?

Bence en iyi yöntem yabancı film, haber, şarkı dinleyerek dinlemenizi evde geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.