Kategori: Webmaster

Webmaster Kategorisi: Bu kategoride webmaster ile ilgili yazılarının olduğu kategoridir.

CSS ve JS Dosyalarından Versiyon Bilgisi Nasıl Kaldırılır?

CSS ve JS Dosyalarından Versiyon Bilgisi Nasıl Kaldırılır?

Merhaba bugün sizlere CSS ve JS Dosyalarından Versiyon Bilgisi Nasıl Kaldırılır? adlı yazımızda JavaScript ve CSS dosyalarınızın versiyon bilgilerini kaldırabilirsiniz. CSS ve JS Dosyalarından Versiyon Bilgisi Nasıl Kaldırılır? Css ve JS dosyalarını aşağıdaki kod sayesinde versiyon bilgisini aşağıdaki kod sayesinde kaldırabilirsiniz. Görünüm > Tema Düzenleyicisi > functions.php dosyasına aşağıdaki kodu.

Alexa Düşürme , Alexa Sıralamanızı Nasıl Yükseltirsiniz?

Alexa Düşürme , Alexa Sıralamanızı Nasıl Yükseltirsiniz?

Merhaba bu gün sizlere Alexa Düşürme , Alexa Sıralamanızı Nasıl Yükseltirsiniz? konusunu anlatacağım. Alexa Nedir? Alexa, Amazona ait web sitelerini ölçen ve SEO araçlarını içinde barındıran bir web sitedir.Belirli kritere dayanarak web sitelerini inceliyor ve incelemesi sonrasında onları değerlendiriyor.Sürekli olarak güncellenen bu listeye web siteleri sahipleri girmeye çalışıyor. Alexa Neden.

PHP Sürümü Güncelleme Nasıl Yapılır?

PHP Sürümü Güncelleme Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere nasıl PHP Sürümünü Güncelleme (Değiştirme) nasıl yapılır onu göstereceğim. Php sürümünü yükseltmek web sitenizdeki güvenliği bir nebzede olsa arttıracaktır.Eğer WordPress kullanıyorsanız WordPress, Sitenizin Güvenli Olmayan Bir Php Sürümü Hatası ve Çözümü ya da Sitenizin PHP’nin eski bir sürümü ile çalışıyor hatasına çözümünü göstereceğim. Php Sürümü.

Yandex ZEN Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Yandex ZEN Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Merhaba değerli blog okuyucularım bugünkü konumuz Yandex ZEN Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Yandex Zen Nedir? Yandex Zen Yandex tarafından Google News e benzer haber, blog ya da kullanıcının ilgisini çekebileceği içerikleri sunan bir Yandex arama motorunun servisidir. Yandex Zen Kayıt Nasıl Yapılır? Yandex Zen’e Site Ekleme ya da Yandex Zen’e.

E-Posta Hesabı Nasıl Açılır? (Cpanel)

E-Posta Hesabı Nasıl Açılır? (Cpanel)

Merhaba arkadaşlar birçoğunuz nasıl E-Posta Hesabı Nasıl Açılır? diye soruyorsunuz ben de bugün sizler için nasıl cpanelden e-mail açabileceğimizi göstereceğim. E-Posta Hesabı Nasıl Açılır? İlk olarak cpanelimizi’e giriş yapaılım ister hostinginizden isterseniz ise alanadiniz.com:2083 şeklinde cpanelinizie giriş yapabilirsiniz.   Giriş yaptıktan sonra e-mail bölümünden e-posta hesaplarına basıyoruz.   E-posta hesaplarına.

Cronjob Nedir? cPanel’de Cron job Ekleme

Cronjob Nedir? cPanel’de Cron job Ekleme

Merhaba bugün Cronjob Nedir? cPanel’de Cronjob Eklemeden bahsedeceğim. Cron Job Nedir ? Cron Job web dünyasında planlanan bir işi belli bir zamanda yapmak için kullanılır. Belirli görevleri belli bir zamanda tekrar eden şekilde yapılabilmesi için Cron Job kullanılır. Cron job bir işi planlanan bir zamanda yapmamızı sağlar.Ayrıca bu planlanan işleri.