Bu gün sizlere WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımını anlatacağım.

Merhaba arkadaşlar sizlere daha önce WordPress Ping Listesi 2021 yazısında Ping Listesini bahsetmiştim.Burada WordPress Ping Optimizer Eklentisinden bahsetmiştim bu gün bu eklentiyi nasıl kurarsınız nasıl kullanırsınız ve ayarlarından bahsedeceğim.

WordPress Ping Eklentisi Kullanımı

Sürekli olarak yazılarınızı güncelleme yapıyorsanız yada WordPress Ping Optimizer sizin için çok önemli

Her yazınızı güncellemenizde yada her yazı yazdığınızda WordPress otomatik olarak ping servislerini sayfanızın değiştiğini bilgilendirir. Ama yoğun bir şekilde sürekli olarak bilgilendirme yaptığında ping servisleri bunu spam olarak algılayabilir. Bu eklenti sayesinde bu spamların önüne geçebilirsiniz.

WordPress Ping Optimizer Eklentisi Ayarları

Öncelikle eklentimizi WordPress Ping Optimizer bu linkten eklentimizi kuralım. Eklentiyi kurumundan sonra etkinleştirin ve adımları takip ediniz.

Adım 1: Ayarlar > WordPress Ping Optimizer sekmelerini tıklıyoruz.

WordPress ping Optimizer

Normalde boş olan kısımda sizin  Ayarlar>Yazma>Servisleri Güncelle kısmına eklediğiniz “ping servisleri” kısmıdır. Eklenti otomatik olarak buraya ekler.Siz buraya kendi listenizi ekleyebilirsiniz Listeye ulaşmak için WordPress Ping Listesi 2021

Enable pinging Burayı işaretleyerek aktif hale getiriyoruz.

 Limit excessive pinging in short time Burayı işaretleyerek aktif hale getiriyoruz.

Ping at most 1 time(s) within 15 minute(s) yazmanızı tavsiye ediyorum.

En sonunda Save Settings’e basıp kayıt ediyoruz.

Bu yazımızda WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımı anlatmış olduk. Aklınıza takılan ve eklemek istediklerinizi bize yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.