Kategori: Wordpress

Wordpress Kategorisi: Bu kategoride Wordpress ile ilgili yazılarının olduğu kategoridir.

WordPress Kayıt Ol Yazısını Değiştirme

WordPress Kayıt Ol Yazısını Değiştirme

Merhaba bugün sizlere WordPress Kayıt Ol Yazısını Değiştirmeyi göstereceğim. WordPress Kayıt Ol Yazısını Değiştirme Görünüm > Tema Düzenleyici >  functions.php dosyasının en aşağısına aşağıdaki kodu yapıştırmanız yeterlidir. Not: İstediğiniz yazıyı yazabilirsiniz bu kısma değiştirmek istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. add_filter( ‘gettext’, ‘register_text’ ); add_filter( ‘ngettext’, ‘register_text’ ); function register_text( $translated ) { $translated = str_ireplace( ‘Register’,.

WordPress Son Yazıları Listeleme Kodu

WordPress Son Yazıları Listeleme Kodu

Merhaba bugün WordPress Son Yazıları Listeleme Kodu ile artık son yazıları listeleyebilirsiniz. WordPress Son Yazıları Listeleme Kodu Aşağıdaki kodu WordPress sitenizde son yazıları göstermek istediğiniz yere yapıştırın. // WordPress Son Yazıları Listeleme Kodu <?php query_posts(‘showposts=5’); ?> <?php while (have_posts()) : the_post(); ?> <a href=”<?php the_permalink() ?>” title=”<?php the_title(); ?>”> <?php.

WordPress JS Dosyalarını Footer’a Taşıma

WordPress JS Dosyalarını Footer’a Taşıma

Merhaba bugün sizlere WordPress JS Dosyalarını Footer’a Taşıma adlı yazımızda, geç yüklenen Javascript dosyalarını footer’a taşıyacağız. Javascipt dosyalarını footer kısmına taşımak web sitenizi hızlandıracaktır. WordPress JS Dosyalarını Footer’a Taşıma Aşağıdaki kod parçasını Görünüm > Tema Düzenleyicisi > functions.php ardından kod parçasını yapıştırın. // WordPress JS Dosyalarını Footer’a Taşıma function remove_head_scripts().

WordPress’te Görsellere Otomatik Alt Etiketi Ekleme

WordPress’te Görsellere Otomatik Alt Etiketi Ekleme

WordPress tabanlı bir web sitenizde görselleri alt etiketi eklemeniz uzun sürüyorsa size bu gün WordPress’te Görsellere Otomatik Alt Etiketi Eklemeyi göstereceğiz. Göstereceğim kod sayesinde görsellerinize otomatik alt etiketi koyar. Resimlere alt etiketi ekleme SEO açısından da önemlidir. Resimleri alt etiketini daha önce koymadıysanız bunun için WordPress’te bunu otomatik olarak yapabilen.

WordPress dashicons.min.css Kodunu Kaldırma

WordPress dashicons.min.css Kodunu Kaldırma

Merhaba bugün sizlere WordPress dashicons.min.css Kodunu Kaldırmaktan bahsedeceğim. dashicons.min.css Kodu Nedir? WordPress sitenizdeki dashicons.min.css kodu, sitenizdeki yöneticilerin yada sitenize giriş yapmış kullanıcılar için araç çubuğu gösterimini sağlar. dashicons.min.css neden kaldırmalıyız? dashicons.min.css sitenizdeki tüm ziyaretler esnasında yüklenir bu da sitenizin geç yüklenmesini sağlar. Bu durumda da sitenizin yüklenme hızını arttırır. dashicons.min.css.

WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımı

WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımı

Bu gün sizlere WordPress Ping Optimizer Eklentisi Kullanımını anlatacağım. Merhaba arkadaşlar sizlere daha önce WordPress Ping Listesi 2021 yazısında Ping Listesini bahsetmiştim.Burada WordPress Ping Optimizer Eklentisinden bahsetmiştim bu gün bu eklentiyi nasıl kurarsınız nasıl kullanırsınız ve ayarlarından bahsedeceğim. WordPress Ping Eklentisi Kullanımı Sürekli olarak yazılarınızı güncelleme yapıyorsanız yada WordPress Ping.